O marce

Marka Love Nature powstała w wyniku rosnącego zapotrzebowania na produkty ekologiczne. Produktami, które wprowadziliśmy na rynek są naczynia biodegradowalne z pulpy trzciny cukrowej, słomki papierowe oraz pojemniki papierowe. Kolejnym etapem będzie poszerzenie oferty o następne produkty ekologiczne.

Zapraszamy do współpracy.


Co to jest?

Trzcina cukrowa jest odnawialnym, szybko rosnącym zasobem, który jest uprawiany do wielu celów, takich jak sok z trzciny cukrowej. Po ekstrakcji soku szypułka z trzciny cukrowej jest zwykle spalana lub odrzucana. Jednak te zmiażdżone łodygi można zachować i przekształcić w inne przedmioty, zanim zostaną wyrzucone. Materiał ten jest odzyskiwany i używany do produkcji opakowań jednorazowych.

Dlaczego wybrać produkty z trzciny cukrowej?

Wiemy, że lasy są zagrożone na całym świecie, dlatego ważne jest dla nas znalezienie alternatywnych materiałów, które nie wymagają dziewiczych zasobów leśnych. W przypadku bagass można nadal używać wysokowydajnych jednorazowych produktów papierowych, ale wiemy, że wybieramy produkt wytwarzany z szybko odnawialnej i odzyskiwanej trzciny cukrowej zamiast drzew. Co najważniejsze, na koniec użytkowania produkt może być kompostowany.

Co jest w tym fajnego?

Ponieważ zużywana jest trzcina cukrowa zanim zostanie odrzucona, łodyga jest teraz surowcem odzyskanym. Jesteśmy w stanie rozbić go na miazgę, która może być wykorzystana do wytwarzania produktów, które w przeciwnym razie byłyby zrobione z włókna drzewnego. Oznacza to, że do wytworzenia tych produktów potrzebnych jest mniej drzew, a my odzyskaliśmy odpady, które inaczej zostałyby spalone lub składowane na wysypiskach.

+48 690 855 112
polski